Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Evropska demokratija nas može spasti evra

Komentari (8) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 26 april 2012 20:56
Dr Vasilije
Članak o kome treba razmisliti !
Preporuke:
15
2
2 četvrtak, 26 april 2012 22:30
fristajlo
Pišem ovo iz Amerike, gde svi koji mare za Evropu postavljaju samo jedno pitanje. "Šta se to, dođavola, događa?" Šta je to ta "evrokriza", koja kao da se nikako ne okončava? Šta je to što se dogodilo Grčkoj, Portugaliji, Italiji, Španiji, Holandiji, a sada evo i Francuskoj?[1] Jesmo li to svi poludeli?
Događa se ono što čeka i SAD- žestoka recesija. Živelo sa raskalašno, preko mogućnosti, a sad stižu cehovi. Prljave industrije su proterane u Aziju, Afriku, Južnu Ameriku- a bogate zemlje su se bavile "gazdovanjem"; sad je "došao đavo po svoje"- i ispostavilo se da se više finansijskim malverzacijama ne može stvoriti vrednost, već samo radom, proizvodnjom, koju su- izgubili...
Preporuke:
20
2
3 četvrtak, 26 april 2012 22:35
Milorad Stanojlović
HORIZONT SPASA

Duboko verujem da se taj horizont spasa nalazi u demokratiji, ali samo u onoj meri u kojoj demokratija znači – promenu. Zasad je još uvek rano govoriti o promenama u EU u pravcu demokratije promena.
Naprotiv, vidimo nastojanje da se život reguliše u beskrajnim pravilima, zasnovanim na prevaziđenim načelima iz prohujalih vekova.
Sa druge strane, EU tiho podržava neke vlade u njihovoj veri u atoritarnu prošlost, poput režima beogradskih republikanaca.
Majski izbori u Srbiji biće pagansko slavlje obožavalaca atoritarne prošlosti. Biće to otvoreno vraćanje novim pokušajima reformi AVNOJ-a, ali uz veliku podršku zapadnih ambasada. Praznik revolucije!
One znaju zašto im to treba.

S poštovanjem i uvažavanjem,
SRPSKI LIBERALNI SAVET
Preporuke:
13
3
4 četvrtak, 26 april 2012 22:47
Puki
"Učinjena je grozna greška, ali nju je moguće ispraviti onako kako je to učinjeno 1931. godine. Kao i onda – proroci i mudraci će predviđati katastrofu, ali ja se kladim u obrnuto. Posle tih promena "neće se protresti ni listić na drvetu... kao da je neko samo kinuo". Onda ćemo izaći iz ludila i vratiti se u normalno stanje".

Ispravljanje je trajalo do 1939. godine, a onda je prohujao vihor koji je trajao do 45. i koštao 50 miliona (ne funti ili dolara) već ljudskih života, a nekome je doneo 50 ili više milijardi zelembaća.

"Evropi su neophodni munjeviti ("preko noći") potezi..."
Jesu, ali su se 1931. ti potezi zvali blic-krig.

"Istorija se retko ponavlja, ali njene pouke ostaju."

Postoji neka bezvezna teorija koja kaže da se istorija sveta kreće po spirali, da se ciklično ponavlja.
Mudri i cinični Bernard Šou je govorio: „ Jedina pouka koja se može izvući iz istorije je, da ljudi iz nje ne izvlače nikakve pouke“.
A poteze "preko noći", zemlja Srbija je doživljavala 1999. godine
Preporuke:
15
0
5 četvrtak, 26 april 2012 23:16
Troglavski
To je bilo onda kada je britanski ministar finansija i ekonomije, Vinston Čerčil, vratio Britaniju na zlatni standard
------

1925-te je Cercil vratio Britaniju na zlatni standard po cijenama zlata od prije pocetka 1.sv rata, a u medjuvremenu se novcana masa udvostrucila zbog finansiranje rata. To nema veze sa zlatnim standardom.

Zlatni standard je kad se zna da je 1 dolar vrijedan 1/2000 unci zlata, i kad onaj ko izdaje novcanice vrsi razmjenu bez provizije ...
Preporuke:
13
0
6 petak, 27 april 2012 00:54
Odbrana i poslednji dani
Mit o Čerčilu je jedan od najvećih mitova koje je Zapad iznedrio.Odakle to da je on bio veliki i uspešan političar i državnik?U isto vreme izgubio je i ministarsku poziciju i poslaničko mesto i slepo crevo.Tamo negde između dva svetska rata.Nešto kasnije je kao ministar finansija upropastio englesku ekonomiju.Njegove vojne "veštine" potvrđene su na Galipolju,gde je bio glavni strateg i gde je engleska vojska doživela katastrofalan poraz,a Čerčil dobio nadimak "galipoljski kasapin".U drugom ratu je nešto kao ratovao protiv Nemaca.Da nije bilo Rusa ne bi bilo ni Jalte ni njegovog počasnog mesta.Posle rata, uz nešto insceniranih državnih udara,Amerikancima velikodušno ustupio engleske kolonije.Ali dobro,to su američka posla da hvale i dižu u nebesa one koji rade u njihovu korist. Tu je i politički zaokret od konzervativca do liberala.Kriza u EU?Da bi Nemcima osvanulo,drugima je moralo da omrkne.
Preporuke:
16
0
7 petak, 27 april 2012 07:29
Aleksandar
Kenzova prica o godinama izmedju dva svetska rata nije nikakva ekonomska teorija i u njij nema ni trunke istine. Stavr je poturena da se pokrije pravi izvor krize koja dovodi do oba rata: spekulativni napadi na valute evropskih drzava kao Nemacka, Austrija i Francuska od strane anglosaksonskih banakara iz Sitija i NY. A isti je izvor krize i danas koji jos lakse napada kontinentalnu Evropu jer se napada samo jedna valuta, evro, a uspesno su usli Evropi u bubrege kroz Grcku. Tek nastupa paravi napad cim se zavrse izbori u francuskoj. Moguce je da Englezi (tj. amerikanci) opet ciljaju veliki rat na kontinentu u cilju novih pljackanja (putem kredita sa visokim kamata) terajuci sve da se istrose na ratne materijale. Krugman nista od toga ne zna, ali je povrsinski u pravu da smo ponovo u evropi u istorijskom trenutku koji lici na tridesete proslog veka.
Preporuke:
10
1
8 petak, 27 april 2012 15:48
Vidoje
U svu priču o EU, ja bih, ipak, na čelo stavio Ameriku. Priča o Americi i nacizmu se ponavlja. To je ono "mi ćemo okrenuti točak, a kada se zavrti kaznićemo one koji ga zaustave i one koji ga ne zaustave".
Preporuke:
6
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner